Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2013

ΦΟ Αριδαίας - Βατανιακός Σάρισα 94-58 (video)

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ, χθες Κυριακή, ο ΦΟΑ πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του απέναντι στον Βατανιακό, επικρατώντας εύκολα με 94-58.

Ο ΦΟΑ που αγωνίστηκε χωρίς το βασικό του 5άρι Μακρόπουλο, μπήκε από την αρχή πιο δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησε πολλά περιθώρια στους φιλοξενούμενους, με το δεκάλεπτο αρχικά να τελειώνει στο +11 (19-8), και στη συνέχεια με τον ίδιο ρυθμό η διαφορά ανέβηκε στο ημίχρονο στους 15 (40-25).
Ούτε στο 2ο ημίχρονο άλλαξε κάτι με το ΦΟΑ να συνεχίζει δυναμικά στην επίθεση, αφού όλοι όσοι αγωνίστηκαν βρέθηκαν σε καλή μέρα, με αποτέλεσμα να φτάσουμε στο τελικό 94-58.
Το ερχόμενο Σάββατο (7/12) ο ΦΟΑ φιλοξενείται στο Πολύκαστρο από τον τοπικό Εύαθλο και θα χει την ευκαιρία να τεστάρει την αγωνιστική του κατάσταση απέναντι στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: A(19-8), B(40-25), Γ(66-42), Δ(94-58).
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Λούσης): Tαρασίδης, Τοπαλίδης 14, Χαραλαμπίδης 12, Μπεγλόπουλος 14(4), Παπαβραάμ 15, Αβραμίδης 16(4), Γκαλίτσος 4, Μίσκος 8(2), Υφαντίδης 11.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Λιανός): Ζήσης, Μαχαιρίδης 2, Σιαπάκας 2, Μπαλαρμάς 21, Χατζηκωνσταντίνου, Πόσιος, Φελεκίδης 3(1), Παπαγιάννης 7, Τζήμας, Κόκκινος 12, Βαρβούτης 11.