Κυριακή, 14 Απριλίου 2013

ΦΟ Αριδαίας – Αστέρας Λάρισας 68-75


Σε ένα παιχνίδι με μονόπλευρο ενδιαφέρον, αφού ο Αστέρας Λάρισας καιγόταν για τη νίκη για να παραμείνει στην κατηγορία, ο ΦΟΑ έκανε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του φέτος αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για φέτος. 


Πολλά παράπονα έχουν από τους διαιτητές (Μυσιρλής, Δημάδης) οι αθλητές του ΦΟΑ όπου στο κρίσιμο 3ο δεκάλεπτο κι ενώ το ματς ήταν πόντο-πόντο έκριναν το ματς υπέρ των Λαρισαίων. Τελικό σκορ 68-75 υπέρ των Λαρισαίων που κρατάνε την τύχη στα χέρια τους για παραμονή. Την τελευταία αγωνιστική ο ΦΟΑ αγωνίζεται στον Παλαμά. 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 35-35, 44-46, 68-75

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Υφαντίδης 6 (2), Τοπαλίδης, Σαρακινλής 3 (1), Χαραλαμπίδης 12, Μπεγλόπουλος 6, Παπαβραάμ 3 (1), Αθανασιάδης 16, Βάσιος 11, Πίπας 2, Μαυρίδης, Δοδόπουλος 9.


Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Αργοναύτης επικράτησε με 63-73 του Πρωτέα Γρεβενών στην προτελευταία στροφή του 1ου Ομίλου του Βορρά της Γ' Εθνικής και "αγκάλιασε" την άνοδο στην Β' Εθνική, καθώς ο Φοίνικας Λάρισας νίκησε με 88-76 τον Ηρακλή Κοζάνης.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής 
Φοίνικας Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης  88-76
Πρωτέας Γρεβενών – Αργοναύτης   63-73
Ιωάννινα – ΒΑΟ 80-68
Αργος Ορεστικό – Αετός Κιλκίς 73-35
Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά     73-71
ΦΟ Αριδαίας – Αστέρας Λάρισας    68-75
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  73-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-14, 35-32, 58-53, 73-71
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Θεοδώρου
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ Κοζάνης (Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 7 (1),Βλάχος 13, Μπαταούλας 22 (3), Τράντας, Μαλούτας, Κοτζαγιάννης 17, Καραγιαννίδης 12, Καρανώτας 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδακης 18 (3), Κωστόπουλος, Γιωτόπουλος 7 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Αντωνίου 8, Τσέλιος 11,Παπαγιάννης 3 (1), Παπακώστας 12, Γκαντιάς 6.

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ   68-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 35-35, 44-46, 68-75
Διαιτητές: Μυσιρλής, Δημάδης
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Υφαντίδης 6 (2), Τοπαλίδης, Σαρακινλής 3 (1), Χαραλαμπίδης 12, Μπεγλόπουλος 6, Παπαβραάμ 3 (1), Αθανασιάδης 16, Βάσιος 11, Πίπας 2, Μαυρίδης, Δοδόπουλος 9.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης):  Τσιαβές 15, Μηλιώνης 20 (6), Κυριακόπουλος 6, Σαρηγιαννίδης 4, Γούλας 15 (1), Μίχος 10, Τριανταφύλλου 5, Πάντος, Γαλάνης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 63-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-25, 33-43, 48-56, 63-73
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Ρούζιος 11 (1), Γράβας 23 (4),Κλωνάρας 8, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός 3 (1), Μουράτογλου 4, Βασιλόπουλος, Μπότζιαρης ,Τζίμου 7, Σούρβας.
AΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης):Καλπαξίδης 18 (1), Πετρίδης 17, Ζώτος 7 (1), Κυρατζής, Παναγιωτίδης, Τερσενίδης 10 (1), Μπογιατζής 11 (3), Παρασκευόπουλος , Βορνίτης 4, Κόκουρας 6.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ –  ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  88-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 40-34, 57-57, 88-76
Διαιτητές: Τατούδης, Ντούρας
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Βλαχούλης 19 (1), Αθανασόπουλος 7 (1),  Λιάκος 10 (1), Γόργολης, Γκαγκανάσιος 2, Αποστολάκης 8, Σαριμπαλίδης 22 (6), Τσούμας, Τσιαμπαλής 20 (2).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 8 (1), Ντισλής 12, Μιχαηλίδης 19, Βίλλας 9 (2), Μαυρίδης 11 (1), Χατζηκυριακίδης 11, Τράγιας, Σαμουρέλης 6, Δούμας.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΒΑΟ   80-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 40-38, 60-55, 80-68
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Κοντογιάννης): Πανταζής 8 (1), Κοντός 17 (1),Μαυραγιάννης, Μάντζιος Δ. 2, Μάντζιος Π. 5, Μάκης 4, Πρέτζας 23 (4), Παπαγγέλης 4, Αυγερινός 17 (3).
BAO (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 30 (4), Καλογεράτος 11 (3), Κουλαξής, Λεπτοκαρίδης 1, Μακρής 2, Χολέβας 12, Ρεφατλάρι 5 (1), Ματζούνης 5, Σαρρής 2, Μουτζούρης .

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ  73-35
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-6, 36-14, 61-26, 73-35
ΑΡΓΟΣ ΟΡ.(Δημητριάδης): Πανταζής 6 (2), Ζυγούρας 6 (2), Πουλιώνης 6 (1), Μιχαηλίδης 9 (3), Δεληγιάννης 2, Βασάβης 4, Κοντόπουλος 4, Κόττας 13, Βογιατζής 8 (1), Τσαγκαρούλης 6, Ψάλτου 9 (1).
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Κωνσταντινέλης4, Παπανικολάου, Τόμας 3 (1), Παπανικολάου Π. 13, Μουρζίδης 2, Πατσούρης 2, Ξανθόπουλος 9.
Βαθμολογία
1. Αργοναύτης 38 17-4 1602-1452
2. Ηρακλής Κοζάνης 37 16-5 1758-1557
3. Αργος Ορεστικό 37 16-5 1606-1398
4. Διόσκουροι Κοζάνης 37 16-5 1485-1289
5. Φοίνικας Λάρισας 35 14-7 1505-1318

6. Τιτάνες Παλαμά 34 13-8 1619-1506
7. Πρωτέας Γρεβενών 33 12-9 1505-1431
8. Αστέρας Λάρισας 28 7-14 1590-1596
9. ΑΓΣ Ιωαννίνων  28 7-14 1489-1546
10. ΒΑΟ 26 5-16 1476-1599
11. ΦΟ Αριδαίας  24 3-18 1293-1645
12. Αετός Κιλκίς  21 0-21 1051-1642


Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (22η, 21/4):
Αστέρας Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών
Ηρακλής Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΒΑΟ – Αργος Ορεστικό
Αετός Κιλκίς – Διόσκουροι Κοζάνης
Τιτάνες Παλάμα –  ΦΟ Αριδαίας
Αργοναύτης – Φοίνικας Λάρισας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου