Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2013

Διόσκουροι Κοζάνης - ΦΟ Αριδαίας 86-46


Δεν τα κατάφερε στην Κοζάνη ο ΦΟΑ ο οποίος σε ακόμα ένα ματς αγωνίστηκε με απουσίες κόντρα στους δυνατούς Διόσκουρους Κοζάνης με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να ακολουθήσει στο σκορ και να ηττηθεί με το βαρύ 86-46.


Ο αγώνας ήταν παραπάνω δοκιμές σχημάτων από τους 2 προπονητές όπου όλοι οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν προσπάθησαν για το καλύτερο.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 40-15, 68-30, 86-46
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Ταρασίδης 4, Τοπαλίδης 8 (1), Μπεγλόπουλος 4, Αβραμίδης 3, Βάσιος 2, Πίπας 4, Υφαντίδης , Δοδόπουλος 2, Χαραλαμπίδης 8 (1), Παπαβραάμ, Αθανασιάδης 11.

Ο Πρωτέας Γρεβενών έκανε την έκπληξη της 19ης αγωνιστικής καθώς κατάφερε να επικρατήσει του Ηρακλή με 90-88 και έτσι η ομάδα της Κοζάνης αποχαιρέτησε την κορυφή και βρέθηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Το "στραβοπάτημα" του Ηρακλή Κοζάνης εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο ο Αργοναύτης, ο οποίος αν και δυσκολεύτηκε επικράτησε του ΒΑΟ με 66-64 και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Πλέον η 20η αγωνιστική θα είναι εκείνη που θα κρίνει το πώς θα διαμορφωθεί η κατάσταση στην κορυφή, μιας και ο Ηρακλής θα αντιμετωπίσει τον Αργοναύτη στην Κοζάνη.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής: 
Φοίνικας Λάρισας - Αετός Κιλκίς 76-34
Αργοναύτης - ΒΑΟ 66-64
Πρωτέας Γρεβενών - Ηρακλής Κοζάνης 90-88
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Τιτάνες Παλαμά 76-77
Αργος Ορεστικό - Αστέρας Λάρισας 82-75
Διόσκουροι Κοζάνης - ΦΟ Αριδαίας 86-46
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ   90-88
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-25, 43-47, 69-69, 90-88
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Γράβας 14 (2), Κλωνάρας 15 (1), Ρίγκος 2, Ρούζιος 17 (2), Κολοβός 5, Μουράτογλου 24 (2), Τσαντές, Μπόζιαρης, Τζήμας 13 (1), Σούρβας.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τολιόπουλος, Ντισλής 35 (2), Βίλας, Μαυρίδης 23 (1), Χατζηκυριακίδης 11, Ανδρίτσος, Μιχαηλίδης 19, Σαμουρέλης.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΒΑΟ   66-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16, 34-29, 48-49, 66-64
Διαιτητές: Δαμίγος- Κατσιάνης
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Τερσενίδης 9 (1), Καλπαξίδης 19 (1), Πετρίδης 5 (1), Τροφίδης, Κωνσταντινίδης, Βογιατζής 20 (1), Ζώτος 5, Βορνίτης 4, Κούκουρας 4, Κυρατζής, Παρασκευόπουλος.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 17 (3), Καλογεράτος 3, Κουλαξής 4, Τσάρος 1, Χολέβας 14 (2), Ματζούνης 10 (1), Σαρρής 12, Ρεφατλάρι 3 (1).

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 82-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 33-33, 64-48, 82-75
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Ταξιλταρίδης
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ψάλτου 19, Ζυγούρας 10 (1), Πανταζής 14 (2), Πουλιώνης, Κόττας 19 (1), Μιχαηλίδης 10 (2), Δημητριάδης, Βογιατζής 11 (1), Τζαγκαρούλης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 7 (1), Μηλιώνης 11 (3), Κυριακόπουλος 3 (1), Χαιρετίδης 9 (3), Γούλας 17 (2), Μίχος 6, Καραμουσκέτας, Τριανταφύλλου 6, Λάππας 14 (1), Γαλάνης 2.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ    86-46
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 40-15, 68-30, 86-46
Διαιτητές: Φουτζήλας-Αντωνίου
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 3, Σισμάνης 10 (2), Βλάχος 7, Μπαταούλας 15 (2), Τράντας 8 (1), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 6, Καρανώτας 18, Προύσαλης 1, Μαλούτας 4, Γκοβεδάρος 2, Ψωμιάδης.
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Ταρασίδης 4, Τοπαλίδης 8 (1), Μπεγλόπουλος 4, Αβραμίδης 3, Βάσιος 2, Πίπας 4, Υφαντίδης , Δοδόπουλος 2, Χαραλαμπίδης 8 (1), Παπαβραάμ, Αθανασιάδης 11.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ    76-34
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-9, 35-22, 60-23, 76-34
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μανιός
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ.: (Γιασάρης) Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 9, Μανώλας 6, Γόργολης 16 (2), Γκαγκανάσιος 10, Αποστολάκης 4, Σαριμπαλίδης 13 (3), Τσούμας 11 (2), Τσιτσιβάς, Τσιαμπαλής 7 (1).
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ: (Παπαδόπουλος) Παπαδόπουλος 10 (1), Κωνσταντινίδης 4 (1), Τόμας 3 (1), Μουρζίδης 4, Λιάπης 5 (1), Ασβεστόπουλος 1, Πατσούρης 4, Ξανθόπουλος 3.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ   76-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 76-77, 19-22, 14-13, 20-19, 23-23
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Τζίμα
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κοντογιάννης): Πρέτζας 4, Μουζακίτης 14 (3), Κοντός 16 (2), Μάντζιος 9, Μάκης 2, Παπαγγέλης, Αυγερινός 31 (4) Μαλπάζης, Τζάνης.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσιάπουλας , Βαϊδάκης 2, Τσέλιος 27 (2), Γιωτόπουλος 11, Αναγνωστόπουλος 4, Αντωνίου , Φούντας 2, Μακρής , Παπαγιάννης 2, Φαλιάκης, Παπακώστας 27 (1) , Γκαντιάς 2 .

Βαθμολογία

1. Ηρακλής Κοζάνης  34   15-4 1607-1406  

2. Αργοναύτης    34    15-4 1464-1316

3. Αργος Ορεστικό 33  14-5  1442-1273

4. Διόσκουροι Κοζάνης     33 14-5   1337-1153

5. Φοίνικας Λάρισας    32 13-6   1353-1174

6. Τιτάνες Παλαμά     32  13-6  1381-1380

7. Πρωτέας Γρεβενών     30   11-8 1458-1304

8. Αστέρας Λάρισας    25 6-13   1450-1453

9. Γιάννενα     24  5-14  1331-1438

10. ΒΑΟ    23  4-15   1342-1453 

11. ΦΟ Αριδαίας 22  3-16  1171-1502

12. Αετός Κιλκίς    19 0-19   976-1491



Επόμενη αγωνιστική (20η, 07/04)
ΒΑΟ - Φοίνικας Λάρισας
Ηρακλής Κοζάνης - Αργοναύτης
ΦΟ Αριδαίας - Πρωτέας Γρεβενών
Αετός Κιλκίς - ΑΓΣ Ιωαννίνων
Τιτάνες Παλαμά - Αργός Ορεστικό
Αστέρας Λάρισας - Διόσκουροι Κοζάνης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου