Κυριακή, 2 Δεκεμβρίου 2012

ΦΟ Αριδαίας – Διόσκουροι Κοζάνης 55-77


Ο Αργοναύτης επικράτησε με 96-106 του ΒΑΟ, έκανε το οχτώ στα οχτώ στο φετινό πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου του Βορρά της Γ' Εθνικής και παρέμεινε μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Εύκολο έργο είχαν ο Φοίνικας Λάρισας απέναντι στον Αετό Κιλκίς και  ο  Ηρακλής Κοζάνης κόντρα στον Πρωτέα Γρεβενών. Το Αργος Ορεστικό πέρασε άνετα από την Λάρισα, όπου νίκησε με 67-85 τον Αστέρα ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης και οι Τιτάνες Παλαμά δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι στην Αριδαία και στα Γιάννενα αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Αετός Κιλκίς – Φοίνικας Λάρισας   42-94
ΒΑΟ – Αργοναύτης   96-106
Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών   97-81
Τιτάνες Παλάμα – Ιωάννινα    84-58
Αστέρας Λάρισας – Αργος Ορεστικό    67-85
ΦΟ Αριδαίας – Διόσκουροι Κοζάνης   55-77
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 84-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-10, 46-25, 67-36, 84-58
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δαμίγος
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσιάπουλας 5 (1), Βαϊδάκης 7 (1), Τσέλιος 16 (2), Γιωτόπουλος 5(1), Αναγνωστόπουλος 8, Αντωνίου 5 (1), Φούντας 1, Καρπουζάς, Μακρής 6 (1), Παπαγιάννης, Παπακώστας 18, Γκαντιάς 13 (1).΄
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Μαυραγιάννης 4, Πανταζής 6, Καραμπίνης, Κοντός 2, Αντωνίου 2, Κατσαπρακάκης 3, Μάντζιος 8, Μάκης 21 (1), Μπαρμπαρούσης, Παπαγγέλης 3, Πάσης, Αυγερινός 9 (1).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 97-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-17, 48-42, 78-56, 97-81
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ζαχαρής
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τράγιας, Τολιόπουλος 15 (3), Ντισλής 30 (5), Μιχαηλίδης 11 (1), Δούμας, Μαυρίδης 16, Τσιόγκας, Τσακμάκης, Τσέπουρας, Χατζηκυριακίδης 10, Σαμουρέλης 15.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Ρούζιος 7 (1), Γράβας 18 (2), Καλαμπούκας 5 (1), Κολοβός 5 (1), Μουράτογλου 29 (1), Ιωαννίδης 11, Μπόζιαρης, Τζήμου 6, Σουρβάς.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 42-94
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-32, 18-47, 28-72, 42-94
Διαιτητές: Πετανίδου-Γκέκας
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛ. (Παπαδόπουλος): Τάτσης 2, Κωνσταντινέλης 12, Παπαδόπουλος Σ. 3, Τόμας, Παπανικολάου Π. 4, Ιωαννίδης 6, Ξανθόπουλος 6, Παπανικολάου Δ. 2, Πατσούρης 2, Σιδηρόπουλος 2, Λιάπης 3.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Βλαχούλης 7 (1), Αθανασόπουλος 9, Μανώλας 7 (1), Λιάκος 6(2), Γοργόλης 8, Γκαγκανάσιος 7 (1), Αποστολάκης 4, Σαριμπαλίδης 24 (6), Τζιτζιβάς, Τζούμας 6, Τσιαμπαλής 16 (4).

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ  55-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 24-34, 41-53, 55-77
Διαιτητές: Μαραθιώτης-Κατσιάνης
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Ταρασίδης, Αβραμίδης 11 (2), Σαρακινλής 7 (1), Παπαβραάμ, Χαραλαμπίδης 7, Δοδόπουλος,  Μπεγλόπουλος 4 (1), Αθανασιάδης 9, Καραμανλής, Πίπας 12 (2), Βάσιος 5, Γκαλίτσιος.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (1), Βλάχος 15 (2), Μπαταούλας 14 (1), Κοτζαγιάννης 9, Καραγιαννίδης 6, Μακρής 19 (5), Καρανώτας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  67-85
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 32-44, 44-63, 67-85
Διαιτητές: Σιταρίδης-Φουτζήλας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας , Τσιαβές, Μηλιώνης 17 (4), Κυριακόπουλος 2, Χαιρετίδης 3 (1), Γούλας 11, Μίχος 14, Καραμουσκέτας, Τριανταφύλλου 2, Λάππας 18 (3).
ΑΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Ζυγούρας 12 (3), Ψάλτου 14, Τζαγκαρούλης, Παντελίδης ,Κόττας 30 (3), Βογιατζής, Σταϊος, Παπαδημητρίου 12 (2), Βασάδης, Μιχαηλίδης 2, Πανταζής 11 (3), Πουλιώνης 4, Γκοντόπουλος.

ΒΑΟ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ  96-106
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-28, 53-52, 80-72, 96-106
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Κοϊμτζόγλου
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 15 (1), Καλογεράτος 6 (2), Κουλαξής 9, Λεπτοκαρίδης, Τσάρος , Κεφαλάς, Μαντζούνης 17 (3), Μακρής 12 (1), Χολέβας 22, Στεψιανός 7 (1), Αγραφιώτης, Σαρρής 8.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ  (Καραμουσαλίδης): Καλπαξίδης 11 (1), Πετρίδης Μ. 13, Κωνσταντινίδης 8 (1), Παπαδόπουλος 28 (2), Ζώτος, Παναγιωτίδης 23 (3), Παπανικολάου, Βογιατζής 9 (2), Παρασκευόπουλος, Κυρατζής 2, Βορνίτης 2, Κόκουρας 10.



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
1. Αργοναύτης Καλαμαριάς168-0667-561
2. Ηρακλής Κοζάνης157-1679-597
3. Φοίνικας Λάρισας146-2623-503
4. Διόσκουροι Κοζάνης146-2547-493
5. Τιτάνες Παλάμα135-3597-546
6. Πρωτέας Γρεβενών135-3562-558
7. Αργος Ορεστικό113-5609-589
8. ΒΑΟ113-5619-608
9. ΑΓΣ Ιωαννίνων103-5540-602
10. Αστέρας Λάρισας102-6576-614
11. Αριδαία91-7465-587       
12. Αετός Κιλκίς80-8442-648  

Info: Στη Β’ Εθνική προβιβάζεται απευθείας ο 1ος της τελικής βαθμολογίας. Ο 2ος παίζει μπαράζ με τον αντίστοιχο 2ο του άλλου ομίλου του Βορρά για το 2ο “εισιτήριο” για τη Β’ Εθνική. Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες.



Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/11):
Φοίνικας Λάρισας – ΒΑΟ
Αργοναύτης – Ηρακλής Κοζάνης
Πρωτέας Γρεβενών – ΦΟ Αριδαίας
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αετός Κιλκίς
Αργος Ορεστικό – Τιτάνες Παλάμα
Διόσκουροι Κοζάνης – Αστέρας Λάρισας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου