Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2012

ΦΟ Αριδαίας – Αργοναύτης 49-67

Οι Διόσκουροι Κοζάνης πήραν μια από τις πιο σημαντικές νίκες της αγωνιστικής αφού έβαλαν «φρένο» στον αήττητο μέχρι τώρα Φοίνικα Λάρισας και σε συνδυασμό με το χθεσινό αποτέλεσμα του Αργοναύτη επί της Αριδαίας οι Θεσσαλονικείς είναι μόνοι πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα.
Τρίτη σερί νίκη για τους Τιτάνες Παλαμά που πήραν το ντέρμπι...
με τον ΒΑΟ ενώ ήταν η δεύτερη συνεχόμενη για τον Πρωτέα Γρεβενών που επικράτησε μέσα στο Κιλκίς επί του τοπικού Αετού.
Ο Ηρακλής Κοζάνης επέστρεψε στις νίκες μ’ ένα σημαντικό «διπλό» μέσα στον Αστέρα Λάρισας ενώ τη πρώτη του νίκη πανηγύρισε το Άργος Ορεστικό στο παιχνίδι με τα Ιωάννινα.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Διόσκουροι Κοζάνης – Φοίνικας Λάρισας   65-54
ΦΟ Αριδαίας – Αργοναύτης   49-67
Αστέρας Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης 76-84
Τιτάνες Παλάμά – ΒΑΟ 73-65
Αετός Κιλκίς – Πρωτέας Γρεβενών  57-68
Αργος Ορεστικό – ΑΓΣ Ιωαννίνων   79-69

3/11
ΦΟ Αριδαίας – Αργοναύτης 49-67
Δεκάλεπτα: 17-19, 22-36, 38-46, 49-67
Διαιτητές: Γερακίνης- Πουυρσανίδης
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙAΣ  (Βάτσης): Αμπάρης, Αβραμίδης 2, Tαρασίδης, Σαρακινλής, Υφαντίδης 4, Μπεγλόπουλος 5(1), Τοπαλίδης, Αθανασιάδης 18, Τσεκούρας, Πίπας 8, Βάσιος 9, Δοδόπουλος 2.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 15 (1), Καλπαξίδης 9 (1), Πετρίδης 6, Κωνσταντινίδης 1, Ζώτος 11 (2), Κυρατζής , Παναγιωτίδης 8 (2), Παπανικολάου 2, Βογιατζής 4, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 5, Κούκουρας 5.


Τα φύλλα αγώνων:
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 65-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 44-24, 55-40, 65-54
Διαιτητές: Μαντήλας-Νάκας
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος) Κατσέλας 8 (1), Σισμάνης 8 (2), Βλάχος 12 (1), Μπαταούλας 8, Μπάμπος 1, Κοτζαγιάννης 14, Καραγιαννίδης 6 (2), Μακρής 6, Καρανώτας 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιασάρης) Βλαχούλης 6, Αθανασόπουλος 3 (1), Μανώλας, Λιάκος 10, Γόργολης, Γκαγκανάσιος 5, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης 5, Τσούμας, Παπαβασιλείου 10, Τσιαμπαλής 15 (2).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 76-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-23, 34-42, 58-59, 76-84
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κατσιάνης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 5, Μηλιώνης 13 (3), Κυριακόπουλος 1, Χαιρετίδης 4 (1), Γούλας 15 (2), Μίχος 17, Τριανταφύλλου 4, Λάππας 17 (1), Γαλάνης, Πάντος.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης):  Τολιόπουλος 10 (3), Ντισλής 15 (3),Μιχαηλίδης 20 (2), Μαυρίδης 18, Σαμουρέλης 6, Χατζηκυριακίδης 15, Τράγιας, Σταθόπουλος, Τσακμάκης, Τσεκούρας, Τσιόγκας, Τερόλι.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΒΑΟ   73- 65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-15, 41-29, 57-47, 73-65
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 10 (1), Τσέλιος 6 (1),Αναγνωστόπουλος 6, Φούντας  3 (1), Καρπούζας, Γιωτόπουλος 14 (2), Παπαγιάννης 2, Παπακώστας 26, Γκαντιάς 6 (1).
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 10, Καλογεράτος, Κουλαξής, Ματζούνης 5, Μακρής 2, Χολέβας 19, Στεψιανός 17 (5), Σαρρής 6, Μαρλίδης 6.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ   79-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 39-35, 61-57, 79-69
Διαιτητές: Φακίτσας-Ζαχαρής
ΆΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Πανταζής 10 (2), Ζυγούρας 6 (2), Μιχαηλίδης 7 (1), Παπαδημητρίου 15 (1), Τζαγκαρούλης 2, Σταϊος, Κόττας 26, Βογιατζής 2, Παντελίδης, Ψάλτου 11.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Πανταζής 18 (4), Πρέτζας 12 (3), Φυφαρίδης , Κοντός 8 (1), Μαυραγιάννης 3 (1), Κατσαπρακάκης 7, Μάντζιος, Μάκης 14, Παπαγγέλης, Τάσσης 7, Τσιρώνης.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 57- 68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-14, 20-30, 33-42, 57-68
Διαιτητές: Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 14, Κωνσταντινέλης 6 (1), Παπαδόπουλος Σ., Τόμας Δ. 3 (1), Λιάπης 2, Μουρζίδης, Πατσούρης 4, Σιδηρόπουλος 14, Ξανθόπουλος 14 (2), Παπανικολάου Π., Παπανικολάου Δ. , Ασβεστόπoυλος.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Τσιόγκας, Μπόζιαρης, Ρούζιος 12 (2), Γράβας 2, Κλωνάρας 10, Καλαμπούκας 15 (3), Κολοβός 4 (1), Μουράτογλου 12 (1), Τζήμας 13 (1), Παυλάτος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ 8 4-0 313-253
2. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 7 3-1 301-269
3.ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ 7 3-1 271-244
4.ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 7 3-1 324-266
5.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 7 3-1 330-267
6.ΒΑΟ 6 2-2 275-285
7.ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 6 2-2 304-277
8.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 6 2-2 276-277
9. ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 5 1-3 249-272
10.ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 5 1-3 310-337
11.ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 4 0-4 275-321
12.ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 4 0-4 216-294
Info: Στη Β’ Εθνική προβιβάζεται απευθείας ο 1ος της τελικής βαθμολογίας. Ο 2ος παίζει μπαράζ με τον αντίστοιχο 2ο του άλλου ομίλου του Βορρά για το 2ο “εισιτήριο” για τη Β’ Εθνική. Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες.


Επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11):
Φοίνικας Λάρισας – ΦΟ Αριδαίας
Αργοναύτης – Αστέρας Λάρισας
Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά
ΒΑΟ – Αετός Κιλκίς
Πρωτέας Γρεβενών – Αργος Ορεστικό
ΑΓΣΙ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης

Πηγή: infobasket.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου