Δευτέρα, 22 Οκτωβρίου 2012

Ηρακλής Κοζάνης - ΦΟ Αριδαίας 84-73

Για την 3η αγωνιστική ο ΦΟΑ αγωνίστηκε στην Κοζάνη με τον τοπικό Ηρακλή και για ακόμα μία φορά παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός και πάλεψε μέχρι το τέλος για το ροζ φύλλο αγώνα. Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο τελευταίο 5λεπτο και ενώ ο ΦΟΑ είχε το προβάδισμα με 68-70, οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα σερί 16-3 που σε συνδιασμό με τις αποφάσεις των διαιτητών που ήταν σε όλες τις κρίσιμες φάσεις υπέρ των γηπεδούχων έφεραν το τελικό αποτέλεσμα.


Επόμενος αγώνας για το ΦΟΑ είναι το επόμενο Σάββατο 3/11 αφού ακολουθεί διακοπή το επόμενο σαββατοκύριακο με αντίπαλο τον πρωτοπόρο και αήττητο Αργοναύτη Καλαμαριάς στην Αριδαία.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 41-38, 67-57, 84-73
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Δότα

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Tαρασίδης, Γκαλίτσιος, Σαρακινλής 6, Υφαντίδης 17 (3), Μπεγλόπουλος 4, Βάσιος 10, Αθανασιάδης 9,Τσεκούρας 4, Πίπας 10, Αμπάρης 4, Δοδόπουλός 9.


ΒΑΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 84-82  (74-74 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-28, 29-43, 56-56, 74-74, 84-82
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 12 (1), Ρεφατλλάρι, Καλογεράτος, Κουλαξής, Καρατζάς 11 (1), Τσάρος, Μακρής, Χολέβας 32 (1), Κολιάστας, Ματζούνης 11 (1), Στεψιανός, Σαρρής 4, Μαρλίδης 14.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσαβές 9, Μηλιώνης 16 (4), Κυριακόπουλος 5, Χαιρετίδης, Γούλας 17 (4), Μίχος 14, Γαλάνης, Τριανταφύλλου 2, Λάππας 19.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 61-86
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-15, 24-38, 39-66, 61-86
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Ταξιλταρίδης
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 8 (2), Τσελέπης 10, Τόμας 3 (1), Λιάπης 2, Μουρζίδης, Πατσούρης 3, Σιδηρόπουλος 29 (1), Ξανθόπουλος 7, Παπανικολάου Π., Παπανικολάου Δ., Ασβεστόπoυλος.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Γερόπουλος): Τσιάπουλας 4, Βαϊδάκης 7, Τσέλιος 13 (3),Αναγνωστόπουλος 10 (2), Φούντας 4, Κουτρούλης, Καρπούζας 3 (1), Γιωτόπουλος 7 (1), Παπαγιάννης 8 (1), Παπακώστας 22, Γκαντιάς 8.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ –  ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ   75-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-17, 39-31, 51-47, 75-61
Διαιτητές: Σιταρίδης-Γκέκας
ΠΡΩΤΕΑΣ (Μορουζίδης): Μπόζιαρης, Ρούζιος 6, Γράβας 23 (4), Κλωνάρας 14, Καλαμπούκας 7 (1), Κολοβός 1, Ιωαννίδης, Ρίγκος 2, Τζήμας 22 (4), Καραγιάννης.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Πανταζής8 (1), Πρέτζας 7 (1), Φυφαρίδης 4, Κοντός 7 (1), Μαυρογιάννης 1, Κατσαπρακάκης 4,Μάντζιος 8, Μάκης 4, Παπαγγέλης 4, Τάσης, Αυγερινός 17 (1).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 85-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-17, 41-31, 62-48, 85-71
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Παπαδόπουλος
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (Γιασάρης): Τσιτσιβάς, Αθανασόπουλος 26 (2), Μανώλας, Λιάκος 6 (2), Γόργολης 7 (1), Γκαγκανάσιος 2, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης 15 (2), Παπαδόπουλος, Τσούμας, Παπαβασιλείου 13 (1), Τσιαμπαλής 16 (2).
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ: (Δημητριάδης): Πανταζής 9, Ζυγούρας 6, Μιχαηλίδης 3 (1), Παπαδημητρίου 9 (1),Τζαγκαρούλης 6, Σταϊος, Κόττας 20 (2), Βογιατζής 5, Χριστόπουλος 1, Ψάλτου 12.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 77-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 44-38, 57-58, 77-71
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Φακίτσας
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Κωνσταντινίδης 6 (2), Καλπαξίδης 2, Πετρίδης 4, Τερσενίδης 4, Παρασκευόπουλος, Κυρατζής, Παναγιωτίδης 10 (2), Παπαδόπουλος 16 (2), Βογιατζής 8 (1), Ζώτος 18 (2), Βορνίτης, Κούκουρας 8.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 1, Σισμάνης 12 (2), Βλάχος 14, Μπαταούλας 6,Τράντας 2, Προύσαλης, Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 13 (2), Ματάκος, Τσιάμης, Μακρής 3 (1), Καρανώτας 8.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 84-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14, 41-38, 67-57, 84-73
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Δότα
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιλίνης): Τράγιας 2, Τολιόπουλος 2, Ντισλής 28 (2), Μιχαηλίδης 19 (2), Σταθόπουλος, Μαυρίδης 18,Τερόλης, Σαμουρέλης 4, Τσακμάκης, Ανδρίτσος, Τσέμπουρας 1, Χατζηκυριακίδης 10.
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Tαρασίδης, Γκαλίτσιος, Σαρακινλής 6, Υφαντίδης 17 (3), Μπεγλόπουλος 4, Βάσιος 10, Αθανασιάδης 9,Τσεκούρας 4, Πίπας 10, Αμπάρης 4, Δοδόπουλός 9.

H βαθμολογία (μετά από 3 αγώνες)
1. Φοίνικας Λάρισας 6 3-0 247-204
2. Αργοναύτης 6 3-0 246-217
3. Αστέρας Λάρισας 5 2-1 228-193
4. Διόσκουροι Κοζάνης 5  2-1 206-190
5. Ηρακλής Κοζάνης 5 2-1 240-229
6. Τιτάνες Παλαμά  5 2-1 227-206
7. ΒΑΟ 5 2-1  210-212
8. ΦΟ Αριδαίας  4 1-2 200-205
9. Πρωτέας Γρεβενών 4 1-2 208-220
10.Αετός Κιλκίς 3 0-3 159-226
11. Άργος Ορεστικό 3 0-3 231-268
12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 3 0-3 206-242


Επόμενη αγωνιστική (4η, 4/11):
Διόσκουροι Κοζάνης – Φοίνικας Λάρισας

ΦΟ Αριδαίας – Αργοναύτης (3/11)
Αστέρας Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης
Τιτάνες Παλάμά – ΒΑΟ
Αετός Κιλκίς – Πρωτέας Γρεβενών
Αργος Ορεστικό – ΑΓΣ Ιωαννίνων








Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου