Κυριακή, 7 Οκτωβρίου 2012

AΕΤΟΣ Κιλκίς - ΦΟ Αριδαίας 51-62

Σπουδαία εμφάνιση για το ΦΟΑ στην πρεμιέρα του στη Γ' Εθνική με αντίπαλο τον περσινό πρωταθλητή της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ Αετό Κιλκίς. Οι παίκτες του Παναγιώτη Βάτση επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους με τους γηπεδούχους να ακολουθούν από κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει με 32-34 για το ΦΟΑ.


Στην επανάληψη ο ΦΟΑ ανέβασε ρυθμούς και ανέβασε τη διαφορά στους 10 πόντους με αποτέλεσμα τον εκνευρισμό των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά με τα πολλά φάουλ που έκαναν. Τελικό αποτέλεσμα 51-62 υπέρ του ΦΟΑ που θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο. 

'Αριστη η διαιτησία των Τσοκόλη και Πετανίδου.

Επόμενος αγώνας για τον ΦΟΑ είναι την Κυριακή 14/10 στο ΔΑΚ Αριδαίας με αντίπαλο το ΒΑΟ που ηττήθηκε σήμερα στην έδρα του από τους Διόσκουρους Κοζάνης.


Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
 
Φοίνικας Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών  80-60
Αργοναύτης – ΑΓΣ Ιωαννίνων  85-72
Ηρακλής Κοζάνης – Αργος Ορεστικό  99-86
ΒΑΟ – Διόσκουροι Κοζάνης  56-65
Αετός Κιλκίς – ΦΟ Αριδαίας  51-62
Τιτάνες Παλαμά – Αστέρας Λάρισας  62-68




Τα φύλλα αγώνα:
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 80-60
Διαιτητές:Τζιβελεκίδου-Τζιοπάνος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 42-24, 58-47, 80-60
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Αθανασόπουλος 18 (2), Μανώλας, Λιάκος 8,Γοργόλης, Γκαγκανάσιος 8, Αποστολάκης 10, Σαριμπαλίδης 21 (4), Τσαμπαλής 15(1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μορουζίδης):Ρούζιος 4, Γράβας 10 (1), Κλωναράς 2,Καλαμπούκας 20 (3), Κολοβός, Μουράτογλου 15, Σούρβας, Ιωαννίδης 2, Μπόζιαρης 5 (1),Τζήμας 2, Τσιόγκας.

ΒΑΟ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 56-65
Διαιτητές: Ρούκας-Παπαγερίδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 29-30, 41-46, 56-65
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου, Δεκουλάκος, Καλογεράτος, Κουλαξής 2, Καρατζάς 11 (1), Μακρής 5 (1), Χολέβας 13 (1), Κολιάστας, Ματζούνης 10 (1),Σαρρής 2, Μαρλίδης 13.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 8, Σισμάνης 3, Βλάχος 13,Μπαταούλας 11 (1), Μπάμπος 4, Κοτζαγιάννης 11, Καραγιαννίδης 9, Μακρής 4, Καρανώτας 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 62-68
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Παργιαννόπουλος
ΔΕΛΕΠΤΑ: 19-13, 32-34, 46-55, 62-68
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουλας 8 (2), Βαϊδάκης 14,Πιζιώτης, Τσέλιος 9 (1), Αναγνωστόπουλος  4, Παπακώστας 24 (1), Γκαντιάς 3, Αντωνίου,Φούντας, Καρπούζας, Παπαγιάννης, Γιωτόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης): Μηλιώνης 13 (2), Κυριακόπουλος 11,Χαιρετίδης 4, Γούλας 5 (1), Μίχος 13, Τριανταφύλλου 4, Λάππας 14 (1), Γαλάνης 3,Τζιαβές, Καραμουσκέτας, Πάντος, Μπάρμπας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 99-86
Διαιτητές: Μαντήλας-Νάκας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-17, 49-35, 78-64, 99-86
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 6 (2), Ντισλής 23 (1), Μιχαηλίδης26 (3), Σταθόπουλος, Μαυρίδης 17 (2), Σαμουρέλης 16 (2), Τσακμάκης 2, Τσέπουρας 2, Χατζηκυριακίδης 7.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 10, Ζυγούρας 21 (2),Μιχαηλίδης Γ. 3 (1), Παπαδημητρίου, Τσαγκαρούλης, Στάϊος, Κόττας 18, Βογιατζής 5 (1), Χριστόπουλος, Ψάλτου 29.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ   85-72
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 46-41, 65-53, 85-72
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Α. 14 (2), Καλπαξίδης 16 (1), Πετρίδης 11 (1), Τερσενίδης 8, Ζώτος 6, Κυρατζής, Παναγιωτίδης 10 (2),Βογιατζής 4, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 4, Κούκουρας 10.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Γεωργίου): Πανταζής 2, Πρέτζας 10 (2), Φυφαρίδης, Κοντός 14, Αντωνίου, Κατσαπρακάκης, Μάντζιος 13, Μαυρογιάννης 2, Τάσης 3, Αυγερινός 24 (3), Παπαγγέλης 4.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 51-62
Διαιτητές: Τσοκόλης-Πετανίδου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 32-34, 39-49,51-62
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 21, Παπανικολάου, Παπαδόπουλος, Τόμας, Ιωαννίδης 15, Ασβεστόπουλος 2, Ξανθόπουλος 9, Πατσούρης 3, Μουρτζίδης,Λιάπης,Καντίδης 1.
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Ταρασίδης, Αβραμίδης 7 (1), Τοπαλίδης,Σαρακινλής 4, Υφαντίδης 11 (1), Μπεγλόπουλος 8, Γκαλίτσιος, Αθανασιάδης 5, Τσεκούρας 2, Πίπας 15, Αμπάρης 2, Δοδόπουλος 8 (1).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Φοίνικας Λάρισας 2 1-0 80-60
2. Αργοναύτης 2 1-0 85-72
3. Ηρακλής Κοζάνης 2 1-0 99-86
4. ΦΟ Αριδαίας 2 1-0 62-51
5. Διόσκουροι Κοζάνης 2 1-0 65-56
6. Αστέρας Λάρισας 2 1-0 68-62
7. Τιτάνες Παλαμά 1 0-1 62-68
8. ΒΑΟ 1 0-1 56-65
9. Αετός Κιλκίς 1 0-1 51-62
10. Άργος Ορεστικό 1 0-1 86-99
11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1 0-1 72-85
12. Πρωτέας Γρεβενών 1 0-1 60-80

Επόμενη αγωνιστική (2η, 14/10):
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φοίνικας Λάρισας
Αργος Ορεστικό – Αργοναύτης
Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης
ΦΟ Αριδαίας – ΒΑΟ
Αστέρας Λάρισας – Αετός Κιλκίς
Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου