Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2012

AEK Kαρυώτισσας - Φ.Ο Αριδαίας 41-57

Με μια άνετη εκτός έδρας νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ανδρική ομάδα του ΦΟΑ, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Β΄ γύρου του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΚΕΜ και συνεχίζει να προηγείται στην βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα το Σάββατο  21-1-12 στο κλειστό των Γαλατάδων κέρδισε την ΑΕΚ Καριώτισσας με σκορ 57-41. Η ομάδα της Αριδαίας ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να προηγείται στο δεκάλεπτο με 21-7. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Αριδαίας χαλάρωσε, κυρίως στην άμυνα και έδωσε την δυνατότητα στους γηπεδούχους με συνεχόμενα τρίποντα να μειώσουν το σκορ και να λήξει το ημίχρονο 28-34.

Στο Β΄ ημίχρονο οι παίκτες του ΦΟΑ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, έπαιξαν καταπληκτική άμυνα για να φθάσουμε  το τελικό 41-57.

Δεκάλεπτα: 7-21, 21-13(ημίχρονο 28-34), 4-9, 9-14.

Σύνθεση (Βάτσης): Αβραμίδης 3(1), Μίσκος 3, Χαραλαμπίδης 7(1), Μπεγλόπουλος 6(2), Παπαβραάμ, Βάσιος 8, Πίπας 11(1), Υφαντίδης 19(3).

Για την επόμενη αγ/κή η ομάδα του ΦΟΑ υποδέχεται τον Ζαφειράκη Νάουσας.