Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2011

Φ.Ο.Αριδαίας - Αετός Κιλκίς 86-78

Ένα πολύ καλό παιχνίδι είχαν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Αριδαίας το Σάββατο 5-11-11.
Για το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ η ομάδα του Φ.Ο. Αριδαίας αντιμετώπιζε τον Αετό Κιλκίς, που πέρσι αγωνιζόταν στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Η ομάδα του ΦΟΑ στο Α΄ ημίχρονο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 38-27. Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Κιλκίς παίζοντας πολύ δυνατή–σκληρή άμυνα (με την ανοχή των διαιτητών) και με συνεχόμενα τρίποντα μείωσε το σκορ.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, παρά το γεγονός ότι οι παίκτες του ΦΟΑ είχαν

την ευκαιρία στην τελευταία επίθεση του κανονικού αγώνα να «καθαρίσουν» το ματς.

Στην παράταση, οι παίκτες του ΦΟΑ επικράτησαν άνετα παρά το γεγονός ότι αγωνιζόντουσαν χωρίς «πλαιημέηκερ», αφού είχαν αποβληθεί με πέντε φάουλ (Βάσιος-Αβραμίδης-Τοπαλίδης).

Μετά την 5η αγωνιστική η ομάδα του ΦΟΑ, είναι η μόνη αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 23-17, 15-10, 16-23, 18 -22, Παράταση 14-6.

Σύνθεση(Βάτσης): Μίσκος, Τοπαλίδης 8(1), Υφαντίδης 33(4), Παπαβραάμ 8(2), Αβραμίδης 2, Βάσιος 12, Πίπας 6, Μπαλτάκης 7 (1), Χαραλαμπίδης 10.

Για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του ΦΟΑ υποδέχεται στο κλειστό γυμναστήριο Αριδαίας, το Σάββατο 12-11-11 και ώρα 18.00 μ.μ., την ομάδα της Κρύας Βρύσης. Είναι ένα παιχνίδι από το αποτέλεσμα του οποίου θα κριθεί η συνέχεια του πρωταθλήματος.